Naše farma

Na lukách nedaleko naší farmy jsme se rozhodli vytvořit malou BIO farmu, která nám poskytne radost z vykonané práce a užitek z produkce kvalitních vajíček. A právě díky možnostem, které nám farma poskytla, jsme roce 2021 spustili projekt mobilního kurníku a začali chovat první slepičky. Cílem je, aby tyto slepičky žily maximálně v souladu s přírodou, pasené na čerstvé trávě a tím byly i šťastné. Chceme dát zákazníkům zkrátka najevo, že tyto naše slepičky a jejich vejce jsou pro nás něčím výjimečným a zaslouží si tedy i jejich uznání.

Vždy jen čerstvá vejce z volného výběhu

Kuřičky

Odebíráme kuřičky od prověřených chovatelů

Chuť

Čerstvá vejce z volného výběhu a kvalitní podestýlky

Vitamíny

Vajíčka plná karotenoidů, vitaminů a kyselin

Distribuce

Distribuce čerstvých vajíček ne starších 7 dní

Trvanlivost

Prodloužená trvanlivost díky kvalitní konzistenci

Balení

Pevné balení odolné proti poškození a otřesům

Proč vajíčka od Maxíka

Naše slepičky žijí uprostřed louky. Každý týden, když už je tráva od slepiček spasená a rozhrabaná, popojedeme s kurníkem o kousek dál. Přesune se oplocení, slepičky zase běhají v čerstvé trávě a předchozí stanoviště má čas na regeneraci. Díky tomu jsou naše slepice, na rozdíl od běžných rozbahněných volných výběhů, stálé na zeleném nebo v zimě na bílém. Slepice tak mají stále nový zdroj cenných karotenoidů, vitaminů a nenasycených mastných kyselin, které se ukládají do vajec. A právě proto můžeme nabízet vajíčka od šťastných slepic, které běhají po trávě a žijí přirozeným životem. My chceme nabízet vajíčka pro ty, co nemají babičku se slepičkami nebo možnost mít svůj malý kurník.

Vejce z podestýlkového chovu. Vždy si pochutnáte na čerstvém vejci, protože u nás nekoupíte vejce starší sedmi dní. Potěší Vás příjemná barva žloutku, pevná konzistence bílku a dostanete je v obalu z recyklovaného papíru. Nejdůležitějším kritériem při koupi vajec je jejich původ. Koupíte-li naše vejce, máte jistotu, že k Vám neputovala přes půlku Evropy a že prošla veterinární kontrolou.  Jsme zařazeni mezi chovatele s malou produkcí, kteří jsou schopni držet si nejvyšší možnou kvalitu a současně individuální přístup ke zvířatům i spotřebiteli. V podestýlkovém chovu mají slepice volnost pohybu a jsou krmeny směsí, kterou si náš dodavatel (chovatel slepic s dlouholetou zkušeností) nechává míchat dle vlastní receptury, bez chemických barviv.

Pastvená vejce. Příjem pastevního porostu slepicemi zvyšuje obsah vitaminů, karotenoidů a omega-3 mastných kyselin ve vejcích. Karotenoidy reprezentují širokou skupinu v tuku rozpustných pigmentů, které se vyskytují v rostlinách. Dietní příjem potravin bohatých na karotenoidy je spojen s poklesem výskytu některých chronických chorob včetně rakoviny, kardiovaskulárních onemocnění a vyšším věkem podmíněné degradace oční sítnice, v jejíž prevenci má hlavní vliv lutein a zeaxantin. Vejce jsou výborným transportérem luteinu z rostlin člověku. Vitaminy a karotenoidy se mimo jiné považují za významné antioxidanty. Toto je velmi přínosné z hlediska následného skladování vajec, neboť svou antioxidační aktivitou prodlužují dobu, po kterou mohou být vejce použita.